Üyelik Girişi
Site Menüsü
Site Haritası
Takvim

Solar Şarj İstasyonu

Solar Şarj İstasyonu

Solar Güneş Enerjisi
Elektrikli Araç Şarj İstasyonu

 Elektrikli araç kullanımı yaygınlaşması ile ihtiyaç duyulan şarj istasyonları artık kaynağı güneş olan yenilenebilir enerji güneş paneli ile üretilen elektriğin araçlara şarj edilebileceği istasyonlar ile mümkün hale geliyor.

Elektrikli araçların yaygınlaşması ile güneş paneli ile güneş enerjisi elektrik üretimi araç şarj istasyonları kullanıma girmeye başladı. Artık benzin istasyonları, avmler, otoparklarda güneş enerjili araç solar şarj istasyonları görebilirsiniz.
Dünya üzerinde hızla tükenen petrol kaynakları, azalan bu kaynaklar sonucu olası enerji krizleri, fosil yakıtların oluşturduğu çevresel sorunlar ve daha birçok etken enerji sektöründe yeni arayışları beraberinde getirmiştir. Bu sorunları çözmek amacıyla geri dönüşümlü ve çevreye zararı minimum olan alternatif enerji yöntemleri araştırılmaktadır. Bu araştırmalar sonucunda günümüzde elektrikli araçlar piyasaya sürülmeye başlanmış hatta bazı firmalar seri üretime geçmiştir.
Elektrikli araçlar sessiz çalışma, yüksek verim, ucuz enerji gibi avantajlarının yanı sıra uzun sürede şarj olma gibi bir dezavantaja sahiptir. Standart fosil yakıtlı bir araç 3-5 dk’lık depo doldurma işlemiyle ortalama 700 km yol alırken, elektrikli araçlar yaklaşık 150 km‘lik bir yol için standart şarjda 6-8 saat, hızlı şarjda ise minimum yarım saate ihtiyaç duymaktadır. Bu da elektrikli otomobil kullanımında sık sık şarj istasyonlarına uğramayı gerektirmektedir.
Elektrikli araçların yaygınlaşması mevcut enerji alt yapısında sorunlara neden olacaktır. Bu nedenle enerji üretim ve iletim sistemlerinin kapasitelerinin kademeli olarak arttırılması gerekmektedir. Altyapı sorunları çözüldükten sonra iş yükü büyük oranda şarj istasyonlarına binecektir. Bu da elektrikli araç şarj istasyonlarının belirli ihtiyaçları karşılayabilecek yapıda olmasını gerektirmektedir. Elektrikli otomotiv sektöründe hızlı bir yükselişte olan Tesla çevresel sorunlara duyarlılığını sergileyerek Güneş Enerjili Şarj İstasyonları kurmaya başlamıştır. Artık benzinsiz araçlar, yenilenebilir enerji kaynaklarından faydalanarak kilometre katedecekler.

Bu istasyonlar, güneş enerjisiyle güç depoluyor ve dolayısıyla hiçbir maddi gidere sebebiyet vermiyor. Ayrıca araçların şarjının dışında, ev ve iş yerleri için de bu kullanılabiliyor. Elektrikli araçların seri üretime başlamasıyla beraber bir çok otomobil firması ve petrol firması elektrikli şarj istasyonu kurma projelerini hayata geçirmeye başlamıştır. Çevreci bir yaklaşımla üretilen elektrikli araçların yenilenebilir enerjiyle şarj edilmesi amacın hedefe ulaştığı noktalardan biri olacaktır.
400 V ve 800 V’luk otomobilleri tam güçle şarj etme imkanı

Benzersiz Dinamik DC güç paylaşımı teknolojisi, mevcut şebeke bağlantısını optimize ederken birden fazla yüksek batarya kapasiteli elektrikli araçları şarj etmek için en etkili üründür.
Konut  Solar Carports

Çevreye Duyarlı ve Ekonomik

Solar Carports Alfa Enerji ile yenilikçi teknolojinin ve ileri mühendisliğin evinize değer katacağına, EV'nizde prize takarken sizi hava koşullarından koruyacağına ve nihayetinde güneşin gücünden yararlanmanıza yardımcı olacağına tam olarak güvenebileceksiniz.

Normal bir gölgelik yerine bir solar carports kurulu olması size sonsuz fırsatlar sunar ve garajınızdaki aracınızı tam istediğiniz gibi şarj etmenize olanak tanır.

Paradan tasarruf etme ve doğal, yeşil bir enerji kaynağı kullanma olanakları ve araç şarjına ek erişilebilirlik ile güneş enerjisi araç portları, yatırım yapmak isteyen herkes için hiç de akıllıca değil.

Özel bir tasarım sağlayabilir ve güneş enerjisi garajı (Solar Carport) kurulumunuzu ilk konseptten uygulamaya kadar yönetebiliriz…
Hiç merak ettiniz mi; “Çatımda güneş panelleri ile ne kadar enerji üretebilirim?”

Solar Carports Alfa Enerji de önceliğimiz, tamamladığımız her kurulumun müşterilerimizin standartlarını karşılaması ve memnun bir şekilde ayrılmalarını sağlamaktır.

Her seferinde yüksek standartlar sunmak için güvenebileceğiniz bir şirket bulmanın zor olduğunun farkındayız.

Uzman ekibimiz, elektrik mühendisliği sektöründe piyasanın en iyi ürünlerini sağlayan ve müşterilere başka hiçbir yerde bulamayacakları kaliteli müşteri hizmeti sunan 15 yılı aşkın deneyime sahiptir.

Tüm çalışmalarımızla gurur duyuyoruz ve bunu mümkün olduğunca çok müşterimizle paylaşmak istiyoruz.

Siz değerli müşterilerimize, kurulum sonrasında, konusunda uzman Enerji mühendislerimizle satış sonrası servis hizmetimizle de hizmet vermeye devam etmekteyiz. 

Ticari Solar Carport Üstün Koruma ve İşlev

Teknik uzmanlardan oluşan enerji mühendisi ekibimiz, ihtiyaçlarınıza ve enerji gereksinimlerinize göre uyarlanmış yeni nesil bir ticari Solar Carports tasarlayabilir

İşletmeler için Solar Carports Temiz, yenilenebilir enerji üretin ve yerinde elektrikli araçları şarj edin.

Ticari Solar Carports kurarak, otopark alanınızdan en iyi şekilde faydalanabilir ve özellikle EV şarj teknolojileri ile eşleştirildiğinde sitenize ve ziyaretçilerinize ekstra fayda sağlayan enerji üretim kapasitenizi artırabilirsiniz.

Normal bir gölgelik yerine bir Solar Carports kurulu olması size sonsuz fırsatlar sunar ve garajınızı tam istediğiniz gibi kullanmanıza olanak tanır.

Cebinizden tasarruf etmek, doğal ve yeşil bir enerji kaynağı kullanma olanakları ve araç şarjına ek erişilebilirlik ile güneş enerjisi araç portları, yatırım yapmak isteyen herkes için akıllıca bir yatırımdır. Özel bir tasarım sağlayabilir ve güneş enerjisi garajı kurulumunuzu ilk konseptten uygulamaya kadar yönetebiliriz (Elektrikli araç (EV) Evde Şarj) Solar Carports
Alfa Enerji olarak evde kurulum için yalnızca en kaliteli Araç Şarj Cihazlarını tedarik etmekten gurur duyuyoruz.

Elektrikli aracınızı evinizin rahatlığında şarj edin. Elektrikli bir aracın sessiz konforunun sadece cebiniz için değil, çevre için de harika olduğunu unutmayın.

İhtiyacınız olan şeyler için her zaman elektriğe sahip olmanızı sağlamak için güç yönetimi konusunda tavsiyelerde bulunuyoruz. Ayrıca, en iyi kurulum uygulamaları ve arabanıza en uygun olan sistemler hakkında tavsiyeler veriyoruz

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam8
Toplam Ziyaret76623
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.486832.6170
Euro34.601234.7398
Hava Durumu
Saat